Skip to content Skip to main navigation Skip to footer

Posterunek Policji powrócił do Piątku

We wtorek 18 grudnia 2018 roku odbyło się uroczyste otwarcie Posterunku Policji w Piątku. Przywrócenie Posterunku Policji w Geometrycznym Środku Polski to odpowiedź na oczekiwania społeczne przekazywane podczas debat organizowanych przez Komendę Powiatową Policji w Łęczycy. To jeden z trzech posterunków, który powrócił na mapę Łódzkiego Garnizonu Policji w 2018 roku.

Posterunek w Piątku to jeden z trzech, które powróciły  na mapę Łódzkiego Garnizonu Policji w 2018 roku. We wtorkowej uroczystości otwarcia posterunku z udziałem Komendanta Wojewódzkiego Policji w Łodzi insp. Andrzeja Łapińskiego, Komendanta Powiatowego Policji w Łęczycy mł. insp. Zbigniewa Gruszczyńskiego uczestniczyli m.in.: Dyrektor Biura Ruchu Drogowego Komendy Głównej Policji insp. Zdzisław Sudoł, Starosta Powiatu Łęczyckiego Janusz Mielczarek, Wójt Gminy Piątek Krzysztof Lisiecki i Włodzimierz Frankowski Wójt Gminy Góra św. Małgorzaty, Sekretarz Gminy Piątek Renata Lepalczyk, radni Rady Gminy Piątek i Rady Góra Św. Małgorzaty, dyrektorzy placówek oświatowych Gminy Piątek, przedstawiciele innych służb mundurowych.

Głównym punktem uroczystości było przekazanie kierownikowi symbolicznego klucza do posterunku. Komendant Wojewódzki Policji w Łodzi insp. Andrzej Łapiński wręczył go asp. szt. Sebastianowi Kieliszkowi, który po przyjęciu klucza złożył oficjalny meldunek objęcia służby na Posterunku Policji w Piątku. Obecny na uroczystości Kapelan Ośrodka Duszpasterskiego w Łodzi ? ks. ppor. Jacek Syjud poświęcił budynek.

Przywrócenie Posterunku Policji w Piątku było potrzebą, która płynęła od władz samorządowych oraz lokalnej społeczności. Utworzenie jednostki było poprzedzone konsultacjami społecznymi, analizą stanu bezpieczeństwa i porządku publicznego. Wójt Gminy Piątek użyczył na czas nieokreślony na potrzeby odtworzenia posterunku 5 pomieszczeń o powierzchni blisko 56 m2, znajdujących się w budynku Ośrodka Zdrowia przy ulicy Stodolnianej. W ich skład wchodzą m.in.: pokoje służbowe wraz z zapleczem sanitarno-socjalnym oraz poczekalnia dla interesantów z wejściem do budynku.

Służbę będzie tu pełnić sześciu policjantów oraz Kierownik Posterunku, a swoim zasięgiem działania obejmował będzie jedynie dwie gminy ? Piątek i Góra św. Małgorzaty. Stała obecność dzielnicowych z pewnością wpłynie na poprawę stanu bezpieczeństwa lokalnej społeczności oraz zacieśnienie współpracy mieszkańców z Policją.

Skip to content