Skip to content Skip to main navigation Skip to footer

Mobilna Akademia Młodych Orłów PZPN w podstawówce w Piątku

W województwie łódzkim realizowany jest kolejny ogólnopolski projekt PZPN – Mobilna Akademia Młodych Orłów. Celem projektu jest docierania do wszystkich regionów, w których trenerzy potrzebują wsparcia, a zdolni zawodnicy pokierowania ich rozwojem piłkarskim. Zajęcia skierowane są do najlepszych zawodników w kategoriach: orlik (10-11 lat) i młodzik (12-13 lat). W poniedziałek 17 grudnia 2018 r. Mobilna Akademia Młodych Orłów  gościła w Szkole Podstawowej im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Piątku.

Najpierw, w godzinach 15.00 ? 16.00, odbyło się bezpłatne szkolenie pt. ,,Kreatywność? prowadzone przez trenerów PZPN p. Rafał Poznańskiego i p. Sławomira Kraskę   Uczestnikami byli: Prezes Klubu Sportowego ?Malina? Piątek, pani dyrektor Szkoły Podstawowej w Piątku, nauczyciele wychowania fizycznego, zainteresowani  trenerzy, animatorzy sportu, rodzice z powiatu łęczyckiego.

Później uczestnicy przenieśli się do hali sportowej, gdzie w godzinach 16.15 ? 17.30 odbył się trening pokazowy z udziałem uczniów Szkoły Podstawowej im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Piątku, Klubu Sportowego ?Malina? Piątek, Witonianki z Witoni oraz Klubu Sportowego ?Górnik? z Łęczycy rocznik U-13 (2006/2007). W trakcie tej części zajęć zaprezentowane zostały różne ćwiczenia związane z przenoszeniem ciężaru gry w wolne strefy boiska Następnie w godzinach 17.30 ? 18.30 odbyła się gra selekcyjna z udziałem dzieci rocznik (2008/2009)-U-11, których celem była identyfikacja i monitoring lokalnych talentów. Nad prawidłowością zajęć czuwali trenerzy Mobilnej Akademii Młodych Orłów województwa łódzkiego: p. Rafał Poznański i p. Sławomir Kraska. Rodzice, nauczyciele, trenerzy uzyskali cenne uwagi, wskazówki, pouczenia. ?To wspaniała lekcja wychowania fizycznego pod okiem profesjonalistów? ? dziękujemy. Uczestnicy spotkania otrzymali fachowe książki, broszury i plakaty.

Szkolenie cieszyło się ogromnym zainteresowaniem nauczycieli wychowania fizycznego, animatorów sportu, trenerów, rodziców, a co najważniejsze uczniów z w/w placówek. ?Czas spędzony dzisiaj na boisku hali sportowej należy do wyjątkowych, gdyż dzisiaj trenowaliśmy pod okiem fachowców PZPN?, podkreślali mali piłkarze. Grali z chęcią, ogromnym zapałem, zaangażowanie korzystając ze wskazówek, oczywiście z zachowaniem zasad fair play.
tekst i foto: SP w Piątku

Skip to content