Skip to content Skip to main navigation Skip to footer

Muzyka i Sztuka w sercu Polski – koncert w Sułkowicach

W sobotę 3 lipca w dworku w Sułkowicach odbyło się kolejne spotkanie z cyklu ?Muzyka i Sztuka w sercu Polski?.  W pięknych okolicznościach przyrody uczestnicy spotkania wysłuchali  fenomenalnego wykonania koncertu f-moll F. Chopina i fantazji polskiej Ignacego Paderewskiego przez Karola Radziwonowicza, któremu towarzyszył kwintet smyczkowy I SOLISTI di VARSAVIA.

Koncertowi towarzyszył wernisaż wystawy malarki Joanny Róży Gębickiej oraz wystawy plenerowe:
– pierwsza – historyczna z okazji 230 rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja i Zaręczenia Wzajemnego Obojga Narodów, która dzięki uprzejmości Ambasadora Litwy Pana Eduardasa Borisovasov została przekazana w czasowy depozyt do Gminnego Ośrodka Kultury w Piątku i wkrótce zostanie udostępniona mieszkańcom naszej gminy;

– druga, która oprowadziła po regionach winiarskich na Węgrzech, a udostępniona została dzięki ambasadorowi Węgier Panu Orsolyi Zsuzsannie Kovacs i dyrektorowi Węgierskiego Instytutu Kultury Panu Gaborowi Lagzi.

Firma ?Dobre z lasu? zaprezentowała swoje produkty na stoisku pod 300 letnim dębem rosnącym przy dworku w Sułkowicach.

Organizatorem spotkania był Przewodniczący Stowarzyszenia Potomków Sejmu Wielkiego Pan Piotra Bilińskiego przy wsparciu Urzędu Miejskiego w Piątku oraz Gminnego Ośrodka Kultury w Piątku.

Skip to content