Skip to content Skip to main navigation Skip to footer

Na spotkaniu autorskim z pisarką Agnieszką Frątczak

W czwartek, 9 maja  odbyło się spotkanie autorskie z  pisarką literatury dziecięcej Panią Agnieszką Frączek. Spotkanie  zorganizowała Gminna Biblioteka Publiczna w Piątku, a uczestniczyli w nim uczniowie klas pierwszych i drugich wraz z wychowawcami p. M. Kaczorkiewicz, p. A. Szczepaniak, p. M. Tomczyk, p. A. Osiecką .

Agnieszka Frączek mieszka w Warszawie, wykłada językoznawstwo na Uniwersytecie Warszawskim, jest germanistką i  leksykografem, a przede wszystkim  poetką.  Jest  też miłośniczką psów i kotów, które wielokrotnie są  bohaterami jej utworów.  Pisząc teksty dla najmłodszych  zawsze myśli o tym, jak je rozbawić, zachęcić do czytania  i zarazem nauczyć prawidłowej wymowy i pisowni.
Uczniowie wraz z nauczycielami w ciągu ostatnich dwóch tygodni czytali książki autorstwa p. Agnieszki Frączek, wykonali również ilustracje do wierszy pisarki. Pod koniec spotkania autorzy najładniejszych prac otrzymali nagrody ? książki Agnieszki Frączek z dedykacją. Autorka w sympatyczny, ciepły sposób czytała dzieciom fragmenty swoich książek i odpowiadała na liczne pytania dzieci .

O tym jak bardzo podobało się młodym czytelnikom spotkanie świadczyła ilość zakupionych książek oraz długa kolejka do wpisu dedykacji z autografem autorki. Z pewnością będzie to dla nich niezwykła pamiątka, a czytając w swoich podręcznikach do języka polskiego teksty Agnieszki Frączek, będą mogły przypomnieć sobie spotkanie z ich autorką, w którym dzięki Gminnej Bibliotece mogły wziąć udział. Książki autorstwa pisarki zasiliły również zbiory naszej szkolnej biblioteki.
tekst i foto: SP Piątek

Skip to content