Skip to content Skip to main navigation Skip to footer

Zwiedzili Wieliczkę i Kraków

W dniach 9-10 maja uczniowie z klas VI Szkoły Podstawowej im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Piątku byli na wycieczce w Wieliczce i w Krakowie.
W czwartek zwiedzali kopalnię soli w Wieliczce, w czasie której na poziomie 130 metrów pod ?ziemią spotkali” patrona naszej szkoły wyrzeźbionego z soli. Następne w Krakowie przeszli traktem królewskim od Barbakanu przez Bramę Floriańska, Rynek Główny, ul. Grodzka, Kanonicza pod Wawel. W czasie spaceru poznali historię tych miejsc. Zmęczeni, ale zadowoleni podziwiali Beskidy z okien autokaru wiozącego uczestników na nocleg w Zembrzycach.
Drugiego dnia przywitał ich ziejący ogniem Smok Wawelski i piękna słoneczna pogoda. Na wzgórzu wawelskim uczniowie zwiedzali katedrę, groby królewskie, zamek na Wawelu i dzwon Zygmunta. Na dłużej zatrzymali się przy grobie Józefa Piłsudskiego i przypomnieli sobie zasługi Marszałka dla Polski oraz wykonali  pamiątkowe zdjęcia. Po obiedzie w podziemiach restauracji przy ul. Gołębiej udali się jeszcze do Sukiennic i pospacerowali po Rynku Głównym. Pełni wrażeń wyruszyli w drogę powrotną.
tekst i foto: SP Piątek

Skip to content