Skip to content Skip to main navigation Skip to footer

Najmłodsi mistrzowie ortografii

W środę 2 czerwca br. w Szkole Podstawowej im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Piątku odbył się I Szkolny Konkurs Ortograficzny ?Mistrz Ortografii?, który skierowany był do uczniów klas edukacji wczesnoszkolnej. Koordynatorami działania były: p. M. Kaczorkiewicz i p. B. Wójcik.

Celem konkursu było: promowanie umiejętności w zakresie stosowania zasad ortograficznych języka polskiego, doskonalenie poprawności pisowni ortograficznej i gramatycznej, kształcenie nawyku prawidłowego stosowania podstawowych zasad ortograficznych, kształcenie umiejętności ortograficznej samokontroli, rozwijanie zainteresowań kulturą języka polskiego. Uczestnicy mieli możliwość sprawdzenia, w jakim stopniu opanowali zasady ortograficzne.

Konkurs został podzielony na trzy kategorie:
I kategoria ? KLASY I
II kategoria ? KLASY II
III kategoria ? KLASY III

Zadania konkursowe zostały dostosowane do wieku i możliwości uczniów. Podczas rozwiązywania zadać wszyscy musieli wykazać się doskonałą znajomością reguł ortograficznych. Jednak uczestnicy świetnie radzili sobie z wszelkimi zawiłościami polskiej ortografii. Każdy z nich już został zwycięzcą pokonując zadania konkursowe. Ale mistrzem nie może być każdy! Dlatego w Szkole Podstawowej im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Piątku tytuł MISTRZA ORTOGRAFII zdobyli:

W kategorii klas I:
Wiktoria Dylik z kl. I b
Kaja Niewiadomska z kl. I b

W kategorii klas II:
Lena Darmach z kl. II a
Zuzanna Stefaniak z kl. II b
Kalina Gałązka z kl. II b

W kategorii klas III:
Wiktor Galiński z kl. III a
Maja Olejniczak z KL. III b
Jolanta Janczak z kl. III b

Serdecznie gratulujemy zwycięzcom sukcesu i życzymy dalszych osiągnięć!!!

Skip to content