Skip to content Skip to main navigation Skip to footer

Dzień Dziecka w Czernikowie

Tegoroczne obchody Dnia Dziecka w Szkole Podstawowej im. Orła Białego w Czernikowie rozpoczęły się od wspólnego śniadania. Uczniowie każdej klasy wraz ze swoimi wychowawcami przygotowali, a później skonsumowali  pyszne i zdrowe przekąski, kanapki  oraz sałatki. Następnie cała społeczność szkolna udała się na świeże powietrze. Najmłodsi spędzali czas na placu zabaw, zaś uczniowie klas IV ? VIII uczestniczyli w zawodach sportowych – tor przeszkód, przeciąganie liny i skoki na skakance. Najlepsi w swoich kategoriach wiekowych okazali się szóstoklasiści oraz młodzież z klasy ósmej.

Po emocjach sportowych przyszedł czas na rozgrywki kulinarne, czyli zabawę ?MasterChef?. Uczniowie klas IV ? VIII mieli za zadanie przygotować swój ulubiony deser. Oceny tych pyszności dokonywało jury w składzie: pani dyrektor Agnieszka Bartczak, pani Jolanta Barylska oraz pani Beata Dębska. Najwyższe noty otrzymał deser ?Owocowa pychotka z musli? w wykonaniu chłopców z klasy VI

Po konkurencjach kulinarnych wszyscy uczniowie udali się na obiad ? pizzę oraz własnoręcznie przyrządzone desery. Na zakończenie osoby chętne mogły wziąć udział w zabawach z dawnych lat ? gra w klasy, kapsle i gumę. Na wszystkich  czekała też  wata cukrowa i popcorn.  Zwycięzcy oraz uczestnicy rozgrywek sportowych i kulinarnych otrzymali nagrody rzeczowe.

Dzień Dziecka upłynął w miłej i radosnej atmosferze. Atrakcji było mnóstwo, więc każdy mógł znaleźć coś interesującego dla siebie. Humory wszystkim dopisywały, a zabawa była wyśmienita.

tekst i foto: SP w Czernikowie

Skip to content