Skip to content Skip to main navigation Skip to footer

Dzień Dziecka z informatyką bez granic

1 czerwca  to dzień wyjątkowy dla wszystkich dzieci.  Dzień Dziecka w Szkole Podstawowej im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Piątku  obfitował w wiele atrakcji. Przede wszystkim różnił się on od zwykłego dnia spędzonego w ławce szkolnej. Nie zabrakło słodkich niespodzianek, prezentów, zabawy i uśmiechu. Ogromną porcją radości były również zajęcia w ramach projektu; ?INFORMATYKA BEZ GRANIC?. Celem przedsięwzięcia jest organizacja zajęć dla dzieci, które przyczyniają się do rozwijania wiedzy i umiejętności informatycznych. Warsztaty rozwijają pasje i talenty z dziedzin pokrewnych (matematyka, programowanie, robotyka).  Uczniowie z niecierpliwością wyczekują wtorkowych spotkań z  prowadzącymi zajęcia  trenerami  Politechniki Łódzkiej. Instytut Informatyki Stosowanej Politechniki Łódzkiej jako lider konsorcjum utworzonego ze Stowarzyszeniem Zwykłym pn. Mistrzowie Kodowania z siedzibą w Warszawie oraz Stowarzyszeniem I LOVE MATH z siedzibą w Brzezinach, realizuje projekt o nazwie: Informatyka bez granic, w ramach Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój 2014 ? 2020, współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego.

Prowadzący warsztaty zorganizowali dla uczniów klas I-III m.in. zajęcia w terenie. Podczas zajęć na boisku szkolnym  uczniowie zgłębiali techniki sterowania dronem. Zanim jednak „uczniowie wzbili się w przestworza”, musieli poznać teorię. Podczas zajęć uczyli się między innymi budowy dronów, ich obsługi i zasad przygotowania do lotu. Okazało się, że zarówno teoria, jak i praktyka naszym uczniom nie sprawia najmniejszych trudności. Doskonale radzili sobie ze sterowaniem dronami. Nie zabrakło przy tym uśmiechu, radości, beztroski oraz dziecięcej spontaniczności.

Skip to content