Skip to content Skip to main navigation Skip to footer

Procesja Bożego Ciała w środku Polski

Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa nazywana Bożym Ciałem. Tradycyjnie z tej okazji w całej Polsce odbywają się procesje, w  których uczestniczą  wierni. Nie inaczej było w Piątku, gdzie procesja przeszła ulicami centrum miasta .

Uroczystość Bożego ciała rozpoczęło o godz. 10.30 nabożeństwo w kościele p.w. Św. Trójcy, następnie procesja przeszła ulicami Kościelną, Rynek, Senatorską i Pokrzywną. Przy czterech ołtarzach wierni  wysłuchali Ewangelii. W procesji Bożego Ciała w Piątku wzięło udział wielu wiernych.

Tradycyjnie, jak co roku, drugi z ołtarzy na trasie procesji w Geometrycznym Środku Polski przygotowany został przed Urzędem Miejskim przez pracowników Urzędu i Gminnej Biblioteki Publicznej w Piątku.

Uroczystość Bożego Ciała to święto ruchome. Przypada zawsze 60 dni po Wielkanocy. To jedno z najważniejszych i najbardziej uroczystych świąt Kościoła katolickiego

Skip to content