Skip to content Skip to main navigation Skip to footer

Narodowe Święto Niepodległości w Szkole Podstawowej w Czernikowie

Tegoroczne obchody Narodowego Święta Niepodległości w Szkole Podstawowej im. Orła Białego w Czernikowie rozpoczęły się w piątek, 8 listopada 2019 roku, koncertem pieśni patriotycznych. Na początek wszyscy obejrzeli prezentację multimedialną przedstawiającą historię obchodów Święta Niepodległości. Następnie uczniowie klas I ? VIII wraz z wychowawcami przygotowali i wykonali wybrane pieśni patriotyczne takie jak: ?Piechota?, ?Ułani, ułani?, ?Pierwsza Kadrowa? czy ?Legiony?. O godzinie 11.11 cała społeczność szkolna zaśpiewała cztery zwrotki hymnu państwowego, włączając się tym samym w akcję Ministerstwa Edukacji Narodowej oraz Rady Dzieci i Młodzieży ?Szkoła do hymnu?. Ostatnim etapem obchodów Narodowego Święta Niepodległości był udział uczniów, nauczycieli i rodziców we mszy świętej odprawionej 11.11.2019r. w intencji naszej Ojczyzny oraz występ dzieci i młodzieży w Gminnym Ośrodku Kultury w Piątku. Uczniowie pod opieką p.  Ewy Garus, p. Eweliny Kucharskiej oraz p.  Beaty Dębskiej zaprezentowali montaż słowno ? muzyczny ?Co to jest niepodległość??.
tekst i foto: SP w Czernikowie

Skip to content