Skip to content Skip to main navigation Skip to footer

Narodowy Dzień Gramatyki w podstawówce w Czernikowie

W środę, 4 marca 2020r., w ramach obchodów Narodowego Dnia Gramatyki w  Szkole Podstawowej im. Orła Białego  w Czernikowie odbyło się ?Gramatyczne Koło Fortuny? przygotowane przez panią Ewę Garus i panią Ewelinę Kucharską. W konkursie wzięli udział uczniowie klas VI ? VIII. Celem tego przedsięwzięcia była popularyzacja kultury języka polskiego, rozwijanie zainteresowań i kompetencji osobistych uczniów, a także umożliwienie młodzieży osiągania lepszych wyników w nauce dzięki utrwaleniu, poszerzeniu i porównywaniu swojej wiedzy w skali szkoły. Uczestnicy po zakręceniu kołem i wylosowaniu jednego z dwudziestu pięciu zestawów udzielali odpowiedzi na pytania za jeden, trzy lub pięć punktów. Jeśli któryś z graczy popełnił  błąd, pytanie mógł ?przejąć? inny uczeń, który najszybciej  zgłosił się do zadania. Młodzież musiała też uważać na pola z napisem  ?Stop? oraz ?Bankrut?, aby nie stracić kolejki  lub zdobytych punktów.
Po wyrównanej walce najlepszym zawodnikiem okazał się uczeń klasy VIII Jakub Abramczyk. Na drugim miejscu znalazły się dwie uczennice: Kinga Szewczyk z klasy VII i Adrianna Kwapisz z klasy VI,  trzeci był Piotr Kaźmierak z klasy VI. Wszystkim gratulujemy i życzy dalszych sukcesów.
tekst i foto: SP w Czernikowie

Skip to content