Skip to content Skip to main navigation Skip to footer

Ogólnopolska akcja edukacyjna – „Dzieci uczą rodziców”

Centrum Rozwoju Lokalnego, w roku szkolnym 2019/202  organizuje, objętą honorowym patronatem Ministra Edukacji Narodowej ogólnopolską akcję edukacyjną ?Dzieci uczą rodziców?. Uczniowie klas I-III Szkoły Podstawowej im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Piątku biorą udział w tej ogólnopolskiej akcji.

Celem jej jest zwiększenie świadomości uczniów o otaczającym nas świecie, a także zachęcenie ich do rozmowy z rodzicami na tematy poruszane podczas lekcji. W ramach inicjatywy ?Dzieci uczą rodziców? co miesiąc przeprowadzamy zajęcia w oparciu o otrzymane materiały  (prezentację multimedialną i konspekt zajęć) nt. bezpieczeństwa, ekologii, kultury,  historii i sportu. Każda lekcja składa się z dwóch części: w pierwszej nauczyciele wprowadzają dzieci w tematykę zajęć, a w drugiej najmłodsi otrzymują zadanie do wykonania. Czasami będzie to pokolorowanie obrazka, prosta łamigłówka czy rebus. Następnie dzieci zabiorą obrazek do domu i pokazując rodzicom, zachęcą ich do rozmowy na temat poruszony podczas lekcji w ramach akcji ?Dzieci uczą rodziców? .Inicjatywa ta cieszy się ogromnym zainteresowaniem ze strony uczniów  i nauczycieli naszej szkoły.

Uczniowie klas I – III są bardzo ciekawe świata, zadają mnóstwo  pytań. Dlatego też tematyka zajęć jest bardzo szeroka. Dzieci dowiadują się jak być bezpiecznym w szkole, w ruchu drogowym, korzystając z internetu, czy podczas zimowego oraz wakacyjnego wypoczynku. Ekologia? Ważna sprawa! Dzieci poznają jak poprawnie segregować odpady oraz jak walczyć ze smogiem. Historia? Każdy ją powinien znać. Droga Polski do niepodległości, symbole narodowe to coś, co najmłodsi będą znać. Sport? Sport to zdrowie. Każdy uczeń dowie się jak należy bezpiecznie ćwiczyć.
W trakcie trwania akcji przewidziano konkursy z wyjątkowymi nagrodami dla dzieci. Udział w akcji jest bezpłatny.
tekst i foto: SP w Piątku

 

Skip to content