Skip to content Skip to main navigation Skip to footer

Nowa wersja ulotki dla uchodźców przygotowanej przez KPRP

Publikujemy nową, zaktualizowaną, przygotowaną przez Kancelarię Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej ulotkę informacyjną dla uchodźców z Ukrainy, która w przystępny sposób ułatwia funkcjonowanie w pierwszych godzinach i dniach pobytu w naszym kraju.

Nowa wersja ulotki uwzględnia najnowsze zmiany prawne, które nastąpiły po wejściu w życie ustawy o pomocy obywatelom Ukrainy w związku z konfliktem zbrojnym na terytorium tego państwa.

W ulotce znajdują się podstawowe wiadomości o punktach recepcyjnych, legalizacji pobytu i numerze PESEL, opiece medycznej, a także o możliwości edukacji i poszukiwania pracy, wraz z telefonami i adresami internetowymi, pod którymi można uzyskać więcej informacji.

Poniżej materiały w 4 wersjach językowych ? ukraińskiej, rosyjskiej, angielskiej i polskiej.

Ulotka informacyjna UA

Ulotka informacyjna EN

Ulotka informacyjna PL

Ulotka informacyjna RU

Skip to content