Skip to content Skip to main navigation Skip to footer

Ocieplam dom i walczę ze smogiem

Od wielu lat mamy w Polsce problem smogu. To wszechobecny temat, szczególnie w okresie jesienno-zimowym. Zdecydowana większość Polaków zdaje sobie sprawę ze szkodliwości wdychania zanieczyszczonego powietrza, jednak niewiele osób wie, że to nie przemysł i transport są głównymi przyczynami powstawania smogu, tylko źle ocieplone budynki jednorodzinne, w których do ogrzewania wykorzystuje się stare i nieefektywne piece.

Skala tego problemu jest ogromna, ponieważ aż 70% budynków jednorodzinnych jest źle ocieplonych lub wcale nie jest ocieplonych. I to właśnie one są odpowiedzialne za zanieczyszczone powietrze w naszym kraju.

Akcja społeczna ?Ocieplam dom i walczę ze smogiem? jest skierowana przede wszystkim do osób mieszkających w najbardziej zanieczyszczonych regionach Polski. Jako jej organizatorzy chcemy uświadamiać Polaków o korzyściach płynących z dobrze przeprowadzonego ocieplania domów jednorodzinnych – nie tylko tych dla ogółu mieszkańców, jak poprawa jakości powietrza, ale i indywidualnych, takich jak zmniejszenie rachunków za ogrzewanie i poprawa komfortu życia. Postawiliśmy sobie za cel zwrócenie uwagi wszystkich na bezpośredni wpływ ocieplania budynków jednorodzin­nych na ograniczenie powstawania smogu.

W ramach akcji ?Ocieplam dom i walczę ze smogiem? stworzona została strona www.termomodernizacja.org, na której publikowane są artykuły i filmy bezpośrednio związane z ocieplaniem domów jednorodzinnych, finansowaniem prac termomodernizacyjnych, a także z przysługującymi z tego tytułu ulgami podatkowymi.

Partnerem strategicznym tegorocznej edycji  Akcji jest Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.

Plakat

Ulotka

Skip to content