Skip to content Skip to main navigation Skip to footer

Ogólnopolska akcja ?Rzuć Palenie Razem z Nami?

18 listopada 2021 r. będziemy uczestniczyć w obchodach Ogólnopolskiej akcji ?Rzuć Palenie Razem z Nami?. Tego dnia każdy palacz zachęcany jest aby przynajmniej na jeden dzień podjął próbę zaprzestania palenia. Palenie tytoniu jest przyczyną zachorowań na choroby nowotworowe, choroby układu oddechowego i krążenia. Konsekwencje uzależnienia od tytoniu dotykają nie tylko osobę palącą, ale również jej bliskich. Bierne palenie podnosi ryzyko zachorowania na raka płuca. Odstawienie papierosów jest najskuteczniejszym sposobem zmniejszenia ryzyka zachorowania, a nawet przedwczesnej śmierci z powodu chorób odtytoniowych.

Rzucenie palenia i utrzymanie abstynencji ułatwia pomoc specjalistów. Fachową pomoc i doradztwo prowadzi Ogólnopolska Telefoniczna Poradnia Pomocy Palącym, która działa pod numerem 801 108 108 lub 22 211 80 15.

 

Skip to content