Skip to content Skip to main navigation Skip to footer

Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka także w Piątku

W czwartek, 20 września przedszkolaki z Gminnego Przedszkola im. Jana Pawła II uroczyście obchodziły Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka. Święto to zostało ustanowione przez Sejm RP, by podkreślić wagę edukacji przedszkolnej w rozwoju dzieci.
Już od samego rana w każdej grupie panowała wesoła atmosfera. Nauczycielki przygotowały dla dzieci różne atrakcje, m.in. zabawy integracyjne, malowanie buziek, zabawy z balonami. Następnie przedszkolaki odwiedził Klaun, który zaprezentował różne magiczne sztuczki i akrobatyczne popisy, w których dzieci oraz nauczycielki mogły brać czynny udział. Zwieńczeniem tego dnia były wesołe zabawy przy muzyce w ogrodzie przedszkolnym.
Na pamiątkę tego wyjątkowego dnia każdy przedszkolak otrzymał odznakę. Dzień ten dostarczył dzieciom wielu pozytywnych wrażeń i na długo zostanie w ich pamięci.
Pamiętajmy, że ?kiedy śmieje się dziecko, śmieje się cały świat.? /J. Korczak/

tekst i foto: Przedszkole w Piątku

Skip to content