Skip to content Skip to main navigation Skip to footer

Wyścigi Rowerowe ?Jedziemy śladami Mieczysława Nowickiego?

W Witowie już po raz osiemnasty odbyły się Młodzieżowe Mistrzostwa Powiatu Łęczyckiego w Wyścigach  Rowerowych ?Jedziemy śladami Mieczysława Nowickiego?. Jak zawsze sportowym emocjom towarzyszyła dobra zabawa gwarantująca spędzenie wolnego czasu na łonie przyrody.

Organizatorami tej cieszącej się niesłabnącą popularnością imprezy byli: Starostwo Powiatowe w Łęczycy, Nadleśnictwo Grotniki, Urząd Gminy Piątek, LKS ?Malina? Piątek i Szkoła Podstawowa im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Piątku.

Imprezę otworzył Pan Wójt Gminy Piątek Krzysztof Lisiecki wraz Honorowym Obywatelem Piątku Panem Mieczysławem Nowickim z małżonką Panią Teresą Nowicką, ze Starostą Powiatu Panem Wojciechem Zdziarskim oraz przedstawicielem Starostwa Powiatowego Panem Andrzejem Owczarkiem. Wśród honorowych Gości witaliśmy także Panią przewodnicząca Rady Gminy Piątek ? Urszulę Kacperską wraz z radnym Panem Tomaszem Kucharczykiem, radnych Powiatu Łęczyckiego ? Panią Renatę Lepalczyk, Panią Krystynę Grabowską (jednocześnie dyrektora Szkoły Podstawowej im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Piątku), Pana Zenona Dąbrowskiego, wielu rodziców, dziadków, rodzin naszych uczniów oraz nauczycieli i uczniów ze szkół podstawowych z Daszyny, Mazewa, Czernikowa i Piątku, strażaków OSP Piątek, Prezes LKS ?Malina? Piątek Bogdan Urbanek wraz wiceprezesem Panem Tomaszem Kucharczykiem, pracowników Urzędu Gminy.  Na zawodach obecny był również jeden z pomysłodawców imprezy Pan Andrzej Kowalski z małżonką Krystyną Kowalską,

Nad prawidłowością przebiegu wyścigów rowerowych czuwali nasi niezawodni sędziowie: Pan Andrzej Bielecki, Pan Dominik Piasecki oraz Pan Michał Piątek, Pan Jan Wuziak ? dziękujemy.

Zwycięzcy I, II, III miejsca w poszczególnych kategoriach otrzymali medale i dyplomy oraz nagrody rzeczowe ufundowane przez sponsorów i organizatorów imprezy sportowej (Starostwo Powiatowe w Łęczycy, Gminę Piątek, LKS Malina Piątek  oraz nagrody rzeczowe ufundowane przez Państwa Nowickich.

Pan M. Nowicki wręczył na ręce Pani dyrektor Szkoły Podstawowej im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Piątku książkę ?Piłsudski Protektor Polskiego Sportu?.
Wyścigom rowerowym towarzyszyła przesympatyczna atmosfera z zachowaniem zasad fair play.
Na koniec odbyło się spotkanie przy ognisku ? wspólnie piekliśmy kiełbaski rozprawiając o wyścigach rowerowych. Kiełbaski ufundował Wójt Gminy Piątek ? dziękujemy.
tekst: SP w Piątku
Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji.

Skip to content