Skip to content Skip to main navigation Skip to footer

Pamięć o Bohaterach Września 1939 roku mierzona kilometrami

W niedzielę, 10 września o godzinie 10:00 spod pomnika 14 Wielkopolskiej Dywizji Piechoty na około 20 kilometrową trasę marszobiegu do Koźla wyruszył starszy szeregowy rezerwy Piotr Staniszewski. Wyzwanie jakie postawił przed sobą Piątkowski Dzik miało na celu uczczenie pamięci Bohaterów Września 1939 roku.

Rozpoczynając swoje wyzwanie Piotr w towarzystwie Burmistrza Krzysztofa Lisieckiego,  Przewodniczącego Rady Miejskiej w Piątku Daniela Gorącego, Prezesa TMPiO Damiana Urbanka, Radnego Tomasza Kucharczyka i Dyrektora ZSMR w Piątku Agnieszki  Kmieciak zapalił znicz pod pomnikiem 14 Wielkopolskiej Dywizji Piechoty. Następnie po doposażeniu wyruszył na trasę. W Jasionnej do Piotra dołączył Jarosław Włostek.
To była dla mnie wyjątkowa lekcja historii, gdyż w Jasionnej dołączył do mnie Jarek Włostek –  człowiek o wielkim zamiłowaniu historycznym, historyk, rekonstruktor. Jarek, przeprowadził mnie szlakiem bojowym Armii Poznań. Po drodze odwiedziliśmy miejsca szczególnie ważne, pomniki poległych żołnierzy. Bardzo pięknie Ci dziękuję za tą lekcje historii, powiem skromnie, bo trzeba mieć najwyższe wartości i zasady, i nie za wszystkim kryje się pieniądz, bo to w życiu nie jest najważniejsze, najważniejsze rzeczy to rodzina. I trzeba być sobą. Bo gdyby nie ci polegli żołnierze, polegli bohaterowie, nas mogło by nie być – komentuje swoje wyzwanie Piotr Staniszewski.

Piotrze serdecznie gratulujemy. To, czego dokonałeś budzi podziw i ogromny szacunek. Warunki pogodowe – temperatura powyżej 30 stopni, dystans – blisko 20 km oraz obciążenie – 40 kg w połączeniu z twoją charyzmą oddają obraz poświęcenia tej pięknej lekcji patriotyzmu. Mamy nadzieję, że twoje wyzwanie stanie się inspiracją i w przyszłym roku na trasę wyruszysz w licznym towarzystwie.

 

Skip to content