Skip to content Skip to main navigation Skip to footer

Piątek „Pod biało-czerwoną”

W niedzielę, 11 września w Piątku odbyła się uroczystość podniesienia flagi na nowy maszt, który zainstalowano w ramach projektu ?Pod biało-czerwoną?.  

Uroczystość stanowiła element obchodzonych tego dnia w Piątku obchodów 83. Rocznicy Bitwy nad Bzurą.  Po przejściu sprzed Urzędu Miejskiego na centrum Rynku uczestnicy uroczystości na czele z orkiestrą, oddziałem honorowym i pocztami sztandarowymi zatrzymali się pod nowym, dwunastometrowym masztem. Poczet flagowy, w skład którego weszli druhowie jednostek OSP działających na terenie Gminy Piątek, dokonał uroczystego podniesienia flagi na maszt. Przy akompaniamencie orkiestry dętej odśpiewano hymn.

Nowy maszt w centrum Piątku wraz z flagą zainstalowano w ramach realizacji projektu ?Pod biało-czerwoną?   pod honorowym patronatem Prezesa Rady Ministrów Mateusza Morawieckiego.

Skip to content