Skip to content Skip to main navigation Skip to footer

Piątek wspomina niedzielne „ŚWIATEŁKO DO NIEBA”…

Kochani bardzo dziękujemy za tak liczne uczestnictwo w tym przejmującym niedzielnym wydarzeniu…
Musimy pamiętać, że nasz kraj to MY…
To MY tworzymy rzeczywistość, to od Nas zależy, w którym kierunku podąży Polska. Jeśli szacunek będzie wszechobecny, jeżeli zrezygnujemy z języka nienawiści, języka pogardy, języka nieszczerości to z pewnością będzie nam lżej…
Niedzielne spotkanie miało na celu podziękować Jurkowi Owsiakowi za zmianę decyzji oraz upamiętnić prezydenta Gdańska – Pana Pawła Adamowicza.
Znajdą się pewnie i tacy, dla których to spotkanie było bezsensowne i nie miało podstaw istnienia. Jednak liczebność potwierdziła, że było ono potrzebne… Chcieliśmy, by było apolitycznie, bez nuty stronniczości i mamy ogromną nadzieję, że tak też odbierzecie nasze intencje. Istnieją działania konkretne związane z gospodarką, ekonomią, infrastrukturą, polityką, są też jednak działania spontaniczne, metafizyczne, bez zbędnej ideologii – wynikające z potrzeby chwili, z potrzeby serca, z potrzeby zjednoczenia się… i takim właśnie momentem było dzisiejsze spotkanie.
Piątek to cząstka większej całości… i dlatego też Piątek dołączył do innych miast, miejscowości, by zamanifestować NIE dla mowy nienawiści, podziękować Jurkowi i oddać cześć Panu prezydentowi Pawłowi Adamowiczowi… po prostu.

o r g a n i z a t o r z y

fotodron: Łukasz Bartczak

Skip to content