Skip to content Skip to main navigation Skip to footer

Pięć jednostek OSP gasiło pożar PATRIMEXu

„W sobotę 15 września, przed południem, na terenie składu materiałów budowlanych PATRIMEX w Pokrzywnicy wybuchł, szybko rozprzestrzeniający się pożar. Do jego gaszenia zadysponowano pięć jednostek OSP z terenu Gminy Piątek. Dzięki szybkiej i sprawnej akcji strażaków pożar został szybko ugaszony, a strat materialnych firma nie poniosła.”

Na szczęście powyższy opis, to zarys scenariusza ćwiczeń pożarniczych ?PATRIMEX 2018?, które odbyły się w Pokrzywnicy w minioną sobotę. Uczestniczyli w nich druhowie z jednostek OSP w Balkowie, Jankowie, Janowicach-Goślubiu, Orenicach i Piątku. Ćwiczenia przebiegły sprawnie i potwierdziły wysoki stopień wyszkolenia i przygotowania druhów z Gminy Piątek do działań gaśniczych.

Organizatorzy sobotniej akcji składają serdeczne podziękowania panu Krzysztofowi Pałaszowi, właścicielowi PATRIMEXu za umożliwienie przeprowadzenia ćwiczeń na terenie firmy w Pokrzywnicy.

Skip to content