Skip to content Skip to main navigation Skip to footer

Pielgrzymka ósmoklasistów na Jasną Górę

W piątek 29 marca 2019 roku odbyła się pielgrzymka uczniów klas VIII ze Szkoły Podstawowej im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Piątku do sanktuarium na Jasną Górę, by prosić Matkę Boską o łaski i pomoc w zdaniu egzaminu ósmoklasisty.
Przybyliśmy prosić Matkę Najświętszą o wstawiennictwo w swoich osobistych intencjach, o światło Ducha Świętego, o Boże błogosławieństwo na czas przygotowania do egzaminu ósmoklasisty i mądry wybór dalszej drogi życiowej – podkreślali uczniowie. W pielgrzymce wzięło udział 41 uczniów oraz opiekunowie: p. Marianna Stępniak, p. Maria Sobieraj, p. Dorota Pałczyńska i p. Agnieszka Olejniczak.

O godz. 11.00 młodzież uczestniczyła we mszy świętej odprawianej w Kaplicy Matki Boskiej Częstochowskiej. Po mszy każdy mógł przez chwilę popatrzeć w ?oczy Maryi? i powierzyć jej swoje sprawy. Następnie uczniowie zwiedzili Bazylikę i weszli na Wieżę ? 510 schodów. O godz. 13.00 przeszli Drogę Krzyżową na Wałach Jasnogórskich.  Ogromne wrażenie na uczniach zrobiła 14 metrowa statua Jana Pawła II, która góruje nad pięknie położonym parkiem. Uczniowie  z Piątku zwiedzili także kościół Św. Barbary i Św. Andrzeja Apostoła, który znajduje się przy źródełku do dziś uważanym za cudowne.  Zmęczeni, ale szczęśliwi wrócili do domu.
tekst i foto: SP w Piątku

Skip to content