Skip to content Skip to main navigation Skip to footer

Pierwszy Orszak Trzech Króli przeszedł ulicami miasta Piątek

W poniedziałek 6 stycznia ulicami Piątku, podobnie jak w wielu miastach naszego kraju, przeszedł Orszak Trzech Króli. Tego typu wydarzenie miało miejsce po raz pierwszy w historii naszego miasta.

Uroczystość rozpoczęło nabożeństwo w kościele p.w. Św. Trójcy w Piątku, które w intencji Miasta i Jego Mieszkańców odprawił Ks. Dziekan Stanisław Poniatowski. Podczas mszy miało miejsce poświęcenie symbolicznego klucza do bram miasta.

Pierwszy w Piątku Orszak Trzech Króli, w którym wzięło udział kilkuset mieszkańców naszej gminy, przeszedł ulicami Kościelną, Szpitalną, Belwederską, Łęczycką do Rynku pod budynek Urzędu Miejskiego w Piątku. Na schodach ?Ratusza? odbyło się przekazanie Burmistrzowi Piątku symbolicznego klucza do bram miasta.
Burmistrz Krzysztof Lisiecki odczytał podpisany przez Prezesa Rady Ministrów Mateusza Morawieckiego Akt nadania Statusu Miasta i złożył Mieszkańcom życzenia oraz podziękowania za wsparcie działań, których efektem jest odzyskanie praw miejskich przez Piątek. Gratulacje z odzyskania praw miejskich oraz życzenia skierował do Mieszkańców również Poseł Marek Matuszewski.
Na zakończenie uroczystości na wszystkich jej uczestników czekała słodka niespodzianka ? czekolady przygotowane na okoliczność pierwszego Orszaku Trzech Króli w Piątku.

Skip to content