Skip to content Skip to main navigation Skip to footer

Policjanci szkolili z samoobrony pracowników GOPS-u w Piątku

W środę, 29 maja 2019 roku funkcjonariusze Komendy Powiatowej Policji w Łęczycy szkolili pracowników Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Piątku, z technik samoobrony. Lekcja była inicjatywą ścisłej współpracy kierownictwa placówki z dzielnicowymi Posterunku Policji w Piątku. Wszystko po to, aby czuli się bezpieczniej.

Pracownicy socjalni, którzy odwiedzając swoich podopiecznych niekiedy muszą stawić czoła agresywnemu ich zachowania. Aby mogli radzić sobie w takich sytuacjach, i wyjść z opresji bez szwanku, policjanci udzielili im lekcji samoobrony. W tym celu dwie godziny intensywnych ćwiczeń odbyły się na terenie hali sportowej Szkoły Podstawowej w Piątku. Zajęcia prowadzone przez policyjnych instruktorów technik i taktyk interwencji rozpoczęły się od intensywnej rozgrzewki. Następnie policjanci przedstawili podstawowe techniki samoobrony, które każdy mógł z nimi przećwiczyć, a także pokazali, jak należy się bronić w przypadku ataku napastnika. W ćwiczeniach wsparcia udzielali również miejscowi dzielnicowi, wcielając się w rolę pozorantów. Głównym celem zajęć było zdobycie pewności siebie oraz poznanie sposobów obrony przed atakiem na życie lub zdrowie. Jak się okazało ćwiczenia cieszyły się dużym zainteresowaniem nie tylko wśród pracowników GOPS-u, ale i wśród pracowników miejscowej szkoły. Z technik samoobrony szkoliła się m. in. Pani Dyrektor, której składamy szczególne podziękowania za udostępnienie sali, na czas tego wydarzenia.
tekst i foto: KPP w Łęczycy

Skip to content