Skip to content Skip to main navigation Skip to footer

Potrzebne sieci do produkcji siatek maskujących

Drodzy Rybacy,

Zwracamy się do Was z ogromną prośbą. Każdy z nas wie, jak obecnie wygląda sytuacja w Ukrainie. Bardzo prosimy o zaangażowanie naszej braci rybackiej, nie tylko z naszego terenu, ale także z całej Polski do pomocy Ukraińskim Żołnierzom, którzy walczą o wolność i demokrację, nie tylko Ukrainy, ale i całej Europy. Otrzymaliśmy informację od naszej przyjaciółki Krystyny Łaszniewskiej, która wraz z Natalią Kulikovą koordynuje zbiórkę z Warszawy pod patronatem Kościoła Garnizonowego Św. Apostołów Piotra i Pawła we Lwowie.

Bardzo prosimy o przekazanie zużytych lub nowych sieci rybackich i sieci zabezpieczające stawy i obiekty stawowe, które zostaną wykorzystane do produkcji siatek maskujących dla Ukraińskich Żołnierzy w Kijowie.
Najbardziej zależy nam na tym, aby były to sieci sznurkowe, elastyczne i wytrzymałe. Prosimy o foliowanie siatek do tonażu maksymalnie 100 kg. Do produkcji siatek maskujących potrzebne są również materiały w belkach lub ścinki krawieckie z materiałów syntetycznych: ortalion, podszewka poliestrowa, fizelina (może być ogrodnicza) w kolorach ziemi: wszystkie odcienie brązu, zieleni (poza jaskrawym), czarne, ciemne beże, szare, ciemne szare oraz trytytki w każdym rozmiarze i kolorze.

Ponadto potrzebne są leki, środki opatrunkowe oraz rzeczy dla walczących Ukraińskich Żołnierzy. Zbierane są konkretne rzeczy, które trafiają w konkretne miejsca, tam gdzie są najbardziej potrzebne. Dzięki współpracy z Kościołem we Lwowie jest zapewniony transport bezpośrednio do Kijowa. (lista potrzebnych rzeczy w załączniku).

Lista potrzebnych rzeczy dla Ukraińskich Żołnierzy

Rzeczy można dostarczyć po uprzednim kontakcie z Natalią pod nr. tel. 884 911 412 lub Krystyną 668 509 002, a one już wskażą Wam konkretny adres w Warszawie.

Możecie również dostarczyć do nas na adres: Rybacka Lokalna Grupa Działania ?Z IKRĄ?, ul. Ozorkowska 3, 95-045 Parzęczew, a my przetransportujemy wszystkie dary do Warszawy. W razie pytań proszę dzwonić bezpośrednio pod nr kom. 604 948 546 Jolanta Pęgowska Prezes Zarządu RLGD ?Z Ikrą? lub do naszego Biura kom. 730 145 015, e-mail: e.madejska@zikra.org.pl; prezes@zikra.org.pl.

Za okazaną pomoc z całego serca wszystkim Wam dziękujemy.

Skip to content