Skip to content Skip to main navigation Skip to footer

Profilaktyczny spektakl w podstawówce w Czernikowie

Dnia  12 lutego 2020r. w Szkole Podstawowej im. Orła Białego w Czernikowie w ramach działań profilaktycznych gościł teatr ?Grupa T z Torunia? ze spektaklem profilaktycznym pt. ?Strach ma wielkie oczy?.
Uczniowie obejrzeli spektakl, w którym poruszany był problem przemoc i agresji.  Fascynująca przygoda rozgrywała się w owadzim świecie. Piegowata Biedronka i jej przyjaciel Żądełko padli ofiarą przemocy koleżeńskiej w szkole i musieli sobie z nią poradzić. To wspaniałe i zabawne przedstawienie dało uczniom porcję wskazówek i praktycznych rozwiązań, jak dbać o relacje w grupie. Dzięki ciekawej grze aktorskiej, muzyce oraz interakcji między aktorami i dziećmi, uczniowie poznali znaczenie powiedzenia ?Strach ma wielkie oczy?. Teraz już wiedzą, jak postąpić, gdy ktoś nas obraża oraz że obiekt, który powoduje nasz lęk i strach, w rzeczywistości nie musi być taki groźny, na jaki wygląda. Aktorzy pokazali, iż kluczem do rozwiązania problemu jest przerwanie milczenia i zwrócenie się o pomoc, że nauczyciel jest przyjacielem, który pomoże wyjść z opresji. Przedstawienie utrzymane w formie kabaretowej, oprócz walorów profilaktycznych i wychowawczych, dostarczyło dzieciom dużo radości i śmiechu. Społeczność szkolna składa ogromne podziękowanie za dofinansowanie ww. spektaklu Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych działającej przy Urzędzie Miasta Piątek.
tekst i foto: SP Czerników

 

Skip to content