Skip to content Skip to main navigation Skip to footer

Promocja książki Sylwestra Augustyniaka „Ochotnicza Straż Pożarna w Piątku 1903-2018”!

W dniu 22 lutego 2020 r. w godzinach popołudniowych w siedzibie OSP w Piątku odbyła się promocja książki Sylwestra Augustyniaka pt.? Ochotnicza Straż Pożarna w Piątku 1903-2018?. Licznie przybyłych gości, którzy w całości wypełnili salę widowiskową, przywitał, a następnie wprowadził w problematykę spotkania prezes TMPiO Damian Urbanek. Na scenie zasiedli: naczelnik Jan Kruszyniak i prezes Janina Wejt-Świątkiewicz z OSP Piątek, moderator dyskusji Tomasz Kucharczyk oraz autor druh Sylwester Augustyniak. W trakcie rozmowy o publikacji, zebrani dowiedzieli się m.in. jak wyglądały prace nad książką, skąd pochodziły zebrane materiały czy też na ile udało się odtworzyć  115 letnią historię tej najstarszej organizacji społecznej działającej na terenie gminy Piątek.

Pierwszą część spotkania, zamknęły przemówienia i kwiaty złożone na ręce autora. Miłym akcentem były również podziękowania dla żony Sylwii i córki Gabrieli obecnych na sali.

Druga część uroczystości miała miejsce na górnej Sali, gdzie pośród wystawy starych fotografii oraz modeli pojazdów strażackich i wojskowych druha Zygmunta Barylskiego, przy syto zastawionym stole odbył się bankiet dla wszystkich przybyłych gości. W trakcie degustacji autor podpisywał książki, które rozdawane były bezpłatnie.
Tekst: TMPiO                                          
Foto: Łukasz Bartczak

Skip to content