Skip to content Skip to main navigation Skip to footer

Przedszkolaki śpiewały hymn

?Jeszcze Polska nie zginęła, kiedy my żyjemy…?

W czwartek, 10 listopada w przeddzień Narodowego Święta Niepodległości Gminne Przedszkole im. Jana Pawła II w Piątku  po raz kolejny wzięło udział w akcji Ministerstwa Edukacji i Nauki ?Szkoła do hymnu?. Punktualnie o godzinie 11.11 dzieci z każdej grupy oraz pracownicy przedszkola wspólnie odśpiewali hymn narodowy. Była to niezwykle uroczysta i podniosła chwila. Wśród narodowych barw dumnie rozbrzmiewały słowa ?Mazurka Dąbrowskiego?. W ten sposób dzieci uczciły pamięć tych wszystkich, dzięki którym odzyskaliśmy wolność i niepodległość. Zwłaszcza dziś w obliczu wojny te słowa nabierają szczególnego znaczenia. Takie inicjatywy, proste lekcje patriotyzmu, pomagają od najmłodszych lat budować świadomość i przynależność narodową. Dzięki temu każdy przedszkolak zna odpowiedź na pytanie z wiersza Władysława Bełzy ?Kto ty jesteś?? ? Polak mały!
tekst i foto: Przedszkole w Piątku

Skip to content