Skip to content Skip to main navigation Skip to footer

Roboty opanowały podstawówkę w Piątku

We wtorek,  11 maja 2021r. w Szkole Podstawowej im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Piątku po raz jedenasty odbyły się zajęcia w ramach projektu ?INFORMATYKA BEZ GRANIC?. Celem przedsięwzięcia jest organizacja zajęć dla dzieci, które przyczyniają się do rozwijania wiedzy i umiejętności informatycznych. Warsztaty rozwijają pasje i talenty z dziedzin pokrewnych (matematyka, programowanie, robotyka).  Uczniowie z niecierpliwością wyczekują wtorkowych spotkań z  prowadzącymi zajęcia  trenerami  Politechniki Łódzkiej. Instytut Informatyki Stosowanej Politechniki Łódzkiej jako lider konsorcjum utworzonego ze Stowarzyszeniem Zwykłym pn. Mistrzowie Kodowania z siedzibą w Warszawie oraz Stowarzyszeniem I LOVE MATH z siedzibą w Brzezinach, realizuje projekt o nazwie: Informatyka bez granic, w ramach Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój 2014 ? 2020, współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego.

Od 4 maja zajęcia ponownie odbywają się stacjonarnie. Wtorkowe spotkanie dostarczyło uczniom wielu emocjonujących przeżyć.   Samodzielne i grupowe tworzenie interaktywnych pojazdów wyposażonych w czujniki bardzo zaciekawiło młodych pasjonatów informatyki.

Zadaniem każdej z grup było pokonanie pojazdu konstruktorów z przeciwnej grupy, polegające na odpowiednim sterowaniu urządzeniem, a w konsekwencji usunąć go poza wyznaczone pole. Do sterowania używano tabletów wyposażonych w odpowiednie oprogramowanie. Emocje sięgały zenitu?

-Milo nam, że uczniowie ucząc się,  bawią się jednocześnie, że rozwijają swoje talenty, Zajęciom towarzyszy także rywalizacja pomiędzy zespołami uczniowskimi czy indywidualnymi. Uczniowie cieszą się przebywaniem w szkole, zajęciom towarzyszy radość uśmiech, chęć do podejmowania kolejnych wyzwań – komentuje zajęcia z ogromną radością Krystyna Grabowska, dyrektor szkoły.

tekst i foto: SP w Piątku

Skip to content