Skip to content Skip to main navigation Skip to footer

Seniorze! Napisz bajkę z morałem!

Stowarzyszenie MANKO – Głos Seniora, organizator Programu Gmina Przyjazna Seniorom – Ogólnopolska Karta Seniora ogłasza konkurs i poszukuje Seniorów – bajkopisarzy!

Jednym z prowadzonych przez Stowarzyszenie działań jest wydawanie bajek – „Bajeczki dla moich wnuków i dla Waszych także”. Do tej pory ukazały się 4 wydania bajek w dwóch wersjach językowych ? polskiej i ukraińskiej. Tematyka bajek nawiązywała do wartości, kształtowania wrażliwości i wyobraźni dzieci. Książeczki przekazywane są do szkół, przedszkoli, domów samotnych matek i ukraińskich rodzin. Otrzymują je także Seniorzy, którzy są zachęcani do wspólnego spędzania czasu z wnukami poprzez czytanie naszych bajek.

Obecnie planowane jest wydanie dwóch kolejnych tomów bajek pod nową nazwą „Bajeczki dla dzieci z morałem”.

Dotychczas powstałe wydania bajek można przeczytać w wersji online na naszej stronie https://glosseniora.pl/polsko-ukrainskie-bajki-dla-dzieci/.

Serdecznie zapraszamy do przesyłania bajek napisanych przez Seniorów na adres mailowy: gps@manko.pl lub kartaseniora@manko.pl. Jedna bajka nie powinna liczyć więcej niż 2000 znaków ze spacjami.

Bajki można przesyłać do 7 kwietnia. W ramach konkursu wyłonionych zostanie ponad 30 laureatów, którym wręczone zostaną nagrody podczas uroczystej gali w czerwcu, zorganizowanej w Krakowie w Kinie Kijów. Zwycięskie bajki zostaną opublikowane w 5 lub 6 wydaniu „Bajeczek dla dzieci z morałem”.

Regulamin

Plakat

Skip to content