Skip to content Skip to main navigation Skip to footer

Śladami dawnego Mazowsza

W ramach programu Narodowego Centrum Kultury: EtnoPolska. Edycja 2024, Centrum Kultury w Łomiankach realizuje zadanie „Śladami dawnego Mazowsza”. Celem projektu jest odkrywanie i promowanie dziedzictwa kulturowego Mazowsza. Pragniemy przybliżyć mieszkańcom naszego regionu, a także wszystkim zainteresowanym, bogactwo tradycji, obyczajów oraz historii Mazowsza, które kształtowały tożsamość naszej małej ojczyzny.

„Śladami dawnego Mazowsza” to cykl czterech bezpłatnych i ogólnodostępnych dla każdego odbiorcy wydarzeń, w czasie których jego uczestnicy będą mogli wziąć udział w warsztatach rękodzieła ludowego, w rozmowach ze specjalistami z zakresu etnografii, etnomuzykologii czy antropologii, oraz w koncertach muzycznych i tanecznych, których repertuar będzie nawiązywał do aspektów ludowych wybranego dawnego Mazowsza, o którym pisał wybitny polski etnograf Oskar Kolberg.

Harmonogram wydarzeń „Śladami dawnego Mazowsza”.

  1. Niedziela, 21 lipca 2024 r. – „Śladami dawnego Mazowsza  – Kurpiowszczyzna”
  2. Niedziela, 28 lipca 2024 r. – „Śladami dawnego Mazowsza  – Mazowsze Leśne”
  3. Niedziela, 11 sierpnia 2024 r. – „Śladami dawnego Mazowsza  – Łowicz i okolice”
  4. Niedziela, 25 sierpnia 2024 r. – „Śladami dawnego Mazowsza  – Warszawa i Mazowsze Polne”

Szczegółowe informacje o realizacji zadania dostępne są na stronie www.kultura.lomianki.pl.

Zadanie dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach programu Narodowego Centrum Kultury: EtnoPolska. Edycja 2024.

Organizatorem cyklu wydarzeń „Śladami dawnego Mazowsza” jest Centrum Kultury w Łomiankach. Partnerami wydarzenia są Powiat Warszawski Zachodni oraz Fundacja Promocji Rekreacji „KiM”. Patronat medialny sprawuje portal KulturaLudowa.pl.

opis wydarzeń

Skip to content