Skip to content Skip to main navigation Skip to footer

Spotkanie i rozmowa z pedagogiem na temat wojny

W czwartek, 3 marca 2022r. w Szkole Podstawowej im. Orła Białego w Czernikowie odbyła się rozmowa pedagoga i wychowawców z uczniami  klas I-III, IV-VI,VII-VIII o wojnie toczącej się  za naszą wschodnią granicą.

Pogadanka na temat wojny nie była ani łatwa, ani oczywista. Dotyczyła zagadnień trudnych, bolesnych i tragicznych. Jednak wszyscy zdawali sobie sprawę, że tych tematów nie należy unikać. I nie chodziło tylko wytłumaczenie tego, co się dzieje u naszych sąsiadów ani wskazanie winnych, czy zapewnienie, że w Polsce jesteśmy bezpieczni. Chodziło przede wszystkim o to, by zredukować u uczniów stres i uporać się z trudnymi emocjami. Uczniowie chętnie dzielili się swoimi odczuciami, obawami i przemyśleniami związanymi z tymi wydarzeniami. Wszyscy zgodnie doszli do wniosku, że w tej sytuacji możemy i powinniśmy pomagać tym, którzy przeżywają życiowe tragedie. Zdajemy sobie sprawę, że należy okazywać szacunek wobec innej narodowości oraz elementów kultury ukraińskiej. Przekaz wydarzeń został dostosowany do wieku i możliwości uczniów. Na zakończenie dzieci z młodszych klas postanowiły wyrazić swoją solidarność z narodem ukraińskim i chęć wspierania drugiego człowieka poprzez wykonanie flagi.
tekst i foto: SP w Czernikowie

Translate/Перекладач
Skip to content