Skip to content Skip to main navigation Skip to footer

Informacje dla uchodźców z Ukrainy

Kancelaria Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej przygotowała napisane w przystępny i czytelny sposób ulotki  informacyjne dla uchodźców wojennych z Ukrainy, którzy przekroczyli granicę Polski. Ulotka ma ułatwić uchodźcom funkcjonowanie w pierwszych  godzinach i dniach pobytu w naszym kraju.

W ulotce znajdują się podstawowe wiadomości o punktach recepcyjnych, opiece medycznej, a także o możliwości poszukiwania pracy, edukacji dla dzieci oraz legalizacji pobytu wraz z telefonami i adresami internetowymi, pod którymi można uzyskać więcej informacji.

Materiały w 4 wersjach językowych ? ukraińskiej, rosyjskiej, angielskiej i polskiej, dostępne są w załącznikach poniżej.

Ulotka informacyjna_PL

Ulotka informacyjna_UA

Ulotka informacyjna_RU

Ulotka informacyjna_EN

 

Skip to content