Skip to content Skip to main navigation Skip to footer

Spotkanie z Sołtysami

We wtorek 2 kwietnia w Urzędzie Gminy Piątek odbyło się spotkanie z Sołtysami. Wzięli w nim udział: Komendant Powiatowy Policji w Łęczycy mł. insp. Zbigniew Gruszczyński, Krzysztof Lisiecki – Wójt Gminy Piątek, Renata Lepalczyk – Sekretarz Gminy, Małgorzata Gabryelczak – Przewodnicząca Rady Powiatowej IRWŁ, Sebastian Kieliszek – Kierownik Posterunku Policji w Piątku, Martyna Kacprzak ? Kierownik GOPS w Piątku oraz Pracownicy Urzędu Gminy Piątek.

Po podsumowaniu wyborów sołeckich, które na terenie Gminy Piątek zakończyły się w marcu i przedstawieniu nowych sołtysów aktualności Izby Rolniczej Województwa Łódzkiego zreferowała Małgorzata Gabryelczak.
Dla uczestniczących w spotkaniu przedstawicieli Policji spotkanie stało się doskonałą okazją do omówienia spraw dotyczących bezpieczeństwa na terenie gminy. Dzielnicowi nawiązali do spraw związanych z zabezpieczeniem mienia, szczególnie urządzeń służących do nawadniania, które stanowią łakomy kąsek dla złodziei. Przestrzegali przed nierozsądnym korzystaniem z maszyn rolniczych podczas prowadzonych prac polowych. Dodatkowo dzielnicowi przypomnieli, że każdy mieszkaniec może mieć wpływ na poprawę bezpieczeństwa w sowim miejscu zamieszkania, korzystając z udogodnienia jakim jest Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa. Dzięki wsparciu władz Gminy Piątek miejscowi stróże prawa otrzymali odblaski, które zostaną przez nich wykorzystane podczas działań profilaktycznych w szkołach. Uczniowie będą się uczyć jak ważną rolę odblaski pełnią podczas poruszania się po drogach i zostaną w nie wyposażeni.
Informacje na temat pracy Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Piątku przedstawiła sołtysom Martyna Kacprzak, a o zasadach zwrotu podatku akcyzowego zawartego w cenie paliwa poinformowała Joanna Raj-Burdukiewicz. Na temat programu usuwania azbestu oraz o możliwościach składania wniosków na budowę przydomowych oczyszczalni ścieków mówił Krzysztof Menes.
Zagadnienia dotyczące realizacji zadań inwestycyjnych w Gminie Piątek w roku 2019 przedstawił i omówił Wójt Krzysztof Lisiecki. Natomiast Sekretarz Gminy ? Renata Lepalczyk przedstawiła uczestnikom spotkania sprawy związane ze złożeniem przez Gminę wniosku o nadanie statusu miasta miejscowości Piątek.
foto: KPP w Łęczycy

Skip to content