Skip to content Skip to main navigation Skip to footer

Sukces piątkowskiej podstawówki w Wojewódzkim Turnieju Piłki Ręcznej

W czwartek, 9 grudnia 2021r. szesnastu uczniów z klasy 3b oraz jeden uczeń z klasy 3a Szkoły Podstawowj im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Piątku pod opieką nauczyciela wychowania fizycznego Pani Aleksandry Raj i wychowawczyni klasy IIIb Pani Wandy Grabarek brało udział w Wojewódzkim Turnieju Piłki Ręcznej zorganizowanym przez UKS Anilana Łódź.  W Turnieju uczestniczyły szkoły i kluby sportowe z województwa łódzkiego realizujące Projekt ,,Gramy w ręczną?.  Mecze rozgrywane były na zasadzie  „każdy z każdym? 4 razy 7.  W sumie nasi uczniowie rozegrali 16 kwart. Młodzi sportowcy z piątkowskiej podstawówki wykazali się ogromnym hartem ducha, wolą walki i idąc, jak burza pokonali wszystkie drużyny dochodząc do finału i zajmując I miejsce w województwie łódzkim w piłce ręcznej klas I ? III.

Jesteśmy bardzo dumni z naszych młodych mistrzów w osobach: Szymon Gołek, Szymon Białkowski, Adam Banasiak, Antoni Sitkiewicz, Jakub Kacprzak, Adam Perzyński, Tymon Pawlak, Łukasz Mikołajczyk,  Amelia Nowakowska, Michalina Romek, Zofia Piaskowiak, Maja Wujcik, Zuzanna Stefaniak, Karina Czubalska, Kalina Gałązka oraz nasi rezerwowi zawodnicy Bartosz Gajewicz i Nadia Andrzejczak. Wszyscy spisaliście się fantastycznie godnie  reprezentując naszą Szkołę. Pani Aleksandrze Raj bardzo dziękujemy za włożony trud w przygotowanie tych młodych ludzi do tak wspaniałego występu na turnieju wojewódzkim –  komentuje Krystyna Grabowska, dyrektor szkoły.

tekst i foto: SP w Piątku

 

Skip to content