Skip to content Skip to main navigation Skip to footer

Świąteczne paczki z podstawówki w Piątku

W dniach od 18 do 26 marca 2021r. w Szkole Podstawowej im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Piątku odbyło się kolejne, cykliczne działanie wolontaryjne ?Mam?Więc?Dam? – zbiórka artykułów spożywczych o długim terminie przydatności i słodyczy ? świąteczna paczka wielkanocna dla osób potrzebujących.

Mimo tego, że pozostajemy w domach, dzieci nie przyjeżdżają do szkoły, akcja spotkała się z dużym odzewem. Wielu uczniów, rodziców, nauczycieli odpowiedziało na apel i dzięki temu zebrano imponującą ilość produktów.

Dzięki hojności ofiarodawców mogliśmy przygotować bogate paczki, którymi obdarowaliśmy sześć rodzin z terenu naszej gminy. To naprawdę wielka radość, kiedy można pomóc drugiemu człowiekowi. I my możemy to zrobić, bo jako społeczność szkolna stanowimy siłę! Dziękujemy wszystkim, którzy wsparli akcję. Szczególne podziękowania kierujemy do pracowników niepedagogicznych za wsparcie w czynnościach organizacyjnych. Działaniem kierowały i koordynowały nauczycielki: Bożena Szymczak, Agnieszka Sobór i Jolanta Charusta – komentuje akcję Krystyna Grabowska, dyrektor podstawówki w Piątku.

Wszystkim Darczyńcom i całej społeczności szkolnej oraz lokalnej życzymy Wesołego Alleluja, smacznego święconego, mokrego dyngusa, zdrowia, miłych spotkań w gronie najbliższych.

tekst i foto: SP w Piątku

Skip to content