Skip to content Skip to main navigation Skip to footer

Zapisz się na test na koronawirusa (SARS-COV-2)

Teraz możesz się zapisać na test przez Internet. Jeśli podejrzewasz, że masz koronawirusa, wypełnij prosty formularz kwalifikacyjny. Jeśli system zakwalifikuje cię do testu, masz do wyboru dwie możliwości zapisu. Możesz zapisać się przez formularz internetowy lub zamówić rozmowę z konsultantem.

Jak to działa 

Aby otrzymać zlecenie online, musisz zalogować się przez profil zaufany i wypełnić formularz.
Zlecenie zostanie wystawione automatycznie w ciągu 15 minut.
Uwaga! Formularz mogą wypełnić osoby, które ukończyły 18 lat.

Co musisz zrobić

  1. Kliknij Wypełnij formularz.
  2. Po wypełnieniu formularza kwalifikacyjnego, otrzymasz informację, czy kwalifikujesz się na test w kierunku SARS-CoV-2.
  3. Jeśli tak, wybierz opcję zlecenie online.
  4. Zaloguj się przez profil zaufany.
  5. Uzupełnij dane. Potrzebny ci będzie dokument tożsamości.
  6. Wyślij zgłoszenie. Po wysłaniu zgłoszenia automatycznie zostanie wystawione zlecenie na test.
  7. Otrzymasz SMS z terminem i miejscem pobrania wymazu.

Pamiętaj! Przyjdź punktualnie na wymaz, żeby uniknąć czekania w kolejce.
Informacje o systemie eKolejka.
Wykaz punktów wymazowych.

Wynik testu znajdziesz na Internetowym Koncie Pacjenta.

Ważne! W momencie wystawienia zlecenia na test w kierunku SARS-CoV-2 rozpoczynasz kwarantannę. Jeśli wynik testu będzie pozytywny, kwarantanna zmieni się w izolację domową. Jeśli wynik testu będzie negatywny, kwarantanna zostanie zakończona.Przez formularz nie możesz zamówić tzw. karetki wymazowej. Aby ją zamówić, skontaktuj się z lekarzem POZ. Przypominamy, że zlecenie na test w kierunku SARS-CoV-2 może wystawić również każdy lekarz POZ (podstawowej opieki zdrowotnej) oraz Nocnej Pomocy Lekarskiej.

Co dalej?

Jeśli masz pozytywny wyniku testu, skontaktuj się ze swoim lekarzem POZ. Lekarz oceni twój stan zdrowia i ustali dalsze kroki. Możesz skorzystać też z programu Domowej Opieki Medycznej. Zainstaluj aplikację PulsoCare, aby Centrum Kontaktu mogło monitorować twój stan zdrowia.

Jeśli masz dodatkowe pytania, skontaktuj się z naszą infolinią pod numerem 792 211 919.
Infolinia działa codziennie w godz. 07:00?22:00 (koszt połączenia telefonicznego zgodny ze stawką operatora).

Skip to content