Skip to content Skip to main navigation Skip to footer

Światowy Dzień Pamięci Ofiar Wypadków Drogowych w Czernikowie

Dnia 22 listopada 2022r. społeczność Szkoły Podstawowej im. Orła Białego w Czernikowie po raz kolejny włączyła się w obchody  Światowego Dnia Pamięci Ofiar Wypadków Drogowych. Ten dzień jest okazją do podejmowania wielu przedsięwzięć mających na celu poprawę stanu bezpieczeństwa w ruchu drogowym oraz uczczenia pamięci wielu milionów zabitych oraz poszkodowanych w wypadkach drogowych.

Uczniowie klas III, IV i VII pod kierunkiem pani Jolanty Barylskiej oraz Joanny Śliwińskiej zaprezentowali montaż słowno – muzyczny, w którym przypomnieli zasady bezpiecznego poruszania się po drogach. Zwrócili też uwagę na konieczność noszenia elementów odblaskowych lub kamizelek przez pieszych i rowerzystów po zmroku, poza strefą zabudowaną. Niezależnie od tego, w jaki sposób korzystamy z drogi, czy to w charakterze pieszego, czy kierującego, zawsze powinniśmy pamiętać, że nasze zachowanie, koncentracja  i podejmowane decyzje wpływają bezpośrednio na bezpieczeństwo w ruchu drogowym, co nierozerwalnie wiąże się ze zdrowiem i życiem człowieka.

Tego też dnia przybyli do szkoły dzielnicowi z Posterunku Policji w Piątku, którzy przeprowadzili pogadankę na temat bezpieczeństwa dzieci i młodzieży w ruchu drogowym. Policjanci przypomnieli zasady obowiązujące pieszych i rowerzystów, a także motorowerzystów. Mundurowi apelowali o rozwagę i ostrożność, starali się uświadomić uczestnikom ruchu drogowego, że są oni współodpowiedzialni za bezpieczeństwo na drogach.

tekst i foto: SP W Czernikowie

Skip to content