Skip to content Skip to main navigation Skip to footer

Świetlica wiejska w Piekarach już po remoncie

Sołectwo Piekary otrzymało w 2022 roku grant ?Infrastruktura sołecka na plus? w wysokości 100 tys. zł. z przeznaczeniem na remont świetlicy w Piekarach. W ramach realizacji zadania w głównej sali świetlicy ułożono instalację elektryczną i zamontowano oświetlenie. Prace remontowe objęły wykonanie izolacji cieplnej i przeciwdźwiękowej z wełny mineralnej i wykonanie sufitu podwieszanego. Ściany w sali zostały otynkowane, przegipsowane i pomalowane. Założono też posadzki i wewnętrzne parapety. W ramach projektu wokół świetlicy posadzono krzewy ozdobne.

Całkowity koszt zadania zamknął się kwotą 116 tys. zł. Kwota 100 tys. to grant „Infrastruktura sołecka na plus” z środków budżetu Województwa Łódzkiego. Kwotę 16 tys. zł dołożyła Gmina.

W połączeniu z wcześniej przeprowadzonymi przez mieszkańców sołectwa w świetlicy pracami obejmującymi m.in. remont i wyposażenie kuchni, remont sanitariatów i pomieszczenia gospodarczego, zagospodarowanie terenu wokół budynku świetlicy, realizacja projektu dofinansowanego w ramach działania ?Infrastruktura sołecka na plus? pozwoli na pełne wykorzystanie obiektu dla realizacji różnego rodzaju przedsięwzięć dla mieszkańców sołectwa Piekary i okolicznych sołectw. Teraz będzie tu można organizować różnego rodzaju uroczystości, eventy i spotkania integracyjne dla lokalnej społeczności.

Skip to content