Skip to content Skip to main navigation Skip to footer

Szkoła Podstawowa w Piątku uczestniczyła w akcji MEN

Minister Edukacji Narodowej oraz Rada Dzieci i Młodzieży zaprosili szkoły, przedszkola, placówki oświatowe, a także szkoły polonijne do włączenia się w akcję ?Szkoła do hymnu? i odśpiewania 4-zwrotkowego hymnu narodowego w piątek, 8 listopada o symbolicznej godz. 11:11. Przedsięwzięcie to kontynuacja ubiegłorocznej inicjatywy ?Rekord dla Niepodległej?, w której uczestniczyli uczniowie oraz nauczyciele z blisko 24 tys. placówek w kraju i za granicą.

11 listopada to szczególna data dla każdego Polaka. Tego dnia czcimy bohaterstwo, waleczność i męstwo naszych przodków, dzięki którym Polska po 123 latach niewoli wróciła na mapę Europy. Wyrażamy radość z tego, że żyjemy w wolnym i suwerennym kraju ? napisał w liście do dyrektorów Minister Edukacji Narodowej Dariusz Piontkowski. ? W 2018 r. świętowaliśmy setną rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. Szkoły, przedszkola i placówki oświatowe z całego kraju, a także szkoły polskie za granicą oraz placówki polonijne w różnoraki sposób włączały się w obchody tego niezwykłego jubileuszu. Organizowały uroczystości, akademie, przedsięwzięcia i akcje społeczno-kulturalne ? podkreślił minister edukacji?.

Szkoła Podstawowa w Piątku włączyła się w akcję. O godzinie 11.11 aktywnie w niej uczestniczyli uczniowie z klas I – VIII pod opieką swoich nauczycieli, dyrekcji szkoły, pracowników niepedagogicznych, rodziców i Przyjaciół Szkoły. Wydarzeniu oczywiście towarzyszył sztandar szkoły. Koordynatorami działania są nauczycielki: p. B. Szymczak i p. A. Sobór oraz pani dyrektor K. Grabowska.

Po odśpiewaniu HYMNU PAŃSTWOWEGO odbył się KONCERT DLA NIEPODLEGŁEJ w wykonaniu uczniów klas II ? VII pod kierunkiem: p. Reginy Bednarek, p. B. Szymczak, p. A. Sobór, p. M. Wróblewskiej.  Koncert rozpoczęła pani Barbara Garus, Gość uroczystości, wierszem własnego autorstwa pt. ?Dla Niepodległej? napisany na spotkanie.
Piękna lekcja patriotyzmu w wykonaniu uczniów napawa dumą. To wspaniale, że tak pięknie potrafimy mówić, śpiewać dla Niepodległej, a naszą postawą, zachowaniem i strojem pokazujemy jak ważna jest dla nas nasza Ojczyzna – podkreśliła pani dyrektor, dziękując zebranym.
Na koniec pani dyrektor poprosiła, by wszyscy uczcili Święto Odzyskania Niepodległości poprzez wywieszenie na swoich domach flagi państwowej. Zaprosiła także na gminne obchody Święta Niepodległości.
tekst i foto: SP w Piątku

 

Skip to content