Skip to content Skip to main navigation Skip to footer

Szybko minęły trzy dni zabaw z Happy Busem

W dniach 14-16 lipca na boisku ZRMR w Piątku parkował wraz z licznymi atrakcjami dla najmłodszych Happy Bus.

Happy Bus to projekt realizowany przez Fundację Pomocy Dzieciom Happy Kids  z Łodzi. Główną atrakcją akcji był duży autobus Ikarus, który przerobiony został na mobilny plac zabaw. Autobus nie stanowił jednak jedynej atrakcji. Towarzyszyły mu dmuchańce, trampoliny oraz inne aktywności, jak: malowanie twarzy, kącik plastyczny, plecenie afrykańskich warkoczyków, organizowanie gier, zawodów sportowych, pokazów filmów i wiele wiele innych. Najmłodsi mieszkańcy naszej gminy, którzy odwiedzili Happy Busa mogli liczyć na dobrą zabawę.
Dziećmi odwiedzającymi Happy Busa zajmowali się Wolontariusze z Polski i zagranicy, którzy uczyli nie tylko otoczyli milusińskich opieką, organizowali zabawę  ale również uczyli dzieci języka angielskiego, zapoznawali z kulturą krajów, z których pochodzili.
We wtorek 16 lipca załoga Happy Busa pożegnała się z mieszkańcami środka Polski. Za trzy dni zabaw i warsztatów dla dzieci podziękowania dla Wolontariuszy złożyli Krzysztof Lisiecki Wójt Gminy Piątek, Daniel Gorący ? Przewodniczący Rady oraz Dariusz Struszczak ? Dyrektor GOKu. Wraz ze słowami podziękowania goście otrzymali pamiątkowe gadżety oraz certyfikaty pobytu w geometrycznym środku Polski.
Wolontariuszom Happy Busa dziękujemy i zapraszamy za rok!

Skip to content