Skip to content Skip to main navigation Skip to footer

Piątek miejscem inauguracji kampanii Koalicji Polskiej

Jesteśmy w środku Polski, w sercu Polski. Jesteśmy w miejscowości Piątek, w geometrycznym środku Polski. Jesteśmy po prostu w centrum. Tak jak PSL – Koalicja Polska. Tu w Piątku wszystko skupia się jak w soczewce, jak w takim naszym najlepszym miejscu, gdzie wracamy pamięcią, czyli do rodzinnego domu. Tu wszystko się zaczyna, w rodzinnym domu, życie się zaczyna, szkoła, praca i ta miejscowość to serce Polski ? tymi słowami rozpoczął konferencję w Piątku Władysław Kosiniak-Kamysz, Prezes Polskiego Stronnictwa Ludowego.

Szef ludowców odwiedził w sobotę Piątek, geometryczny środek Polski. Podczas konferencji w środku Polski przedstawił centrową Koalicję Polską, z którą PSL wystartuje w jesiennych wyborach parlamentarnych. Towarzyszyło mu grono polityków Koalicji Polskiej, m.in.: Elżbieta Bińczycka  (Unia Europejskich Demokratów), Władysław Teofil Bartoszewski (syn profesora Bartoszewskiego), Michał Mazowiecki (syn premiera Tadeusza Mazowieckiego), Poseł RP Paweł Bejda, Jacek Tomczyk i Wiceprezes PSL Dariusz Klimczak, szef PSL w regionie łódzkim.

Idziemy wspólnie, żeby budować mosty porozumienia, a nie stawiać mury nienawiści. Idziemy po to, żeby budować mosty porozumienia między Polakami, zjednoczyć Polskę, przywrócić braterstwo, zbudować wspólnotę – mówił w Piątku prezes PSL Władysław Kosiniak-Kamysz, inaugurując projekt Koalicji Polskiej.

Wiceprezes PSL, Dariusz Klimczak podkreślił w swoim wystąpieniu, że środek jest najlepszy.
Jesteśmy w Piątku, w geometrycznym środku Polski, ale jest też Krzysztof Piątek, środkowy napastnik AC Milanu. Najlepsi są w środku ? powiedział Dariusz Klimczak, dodając, że jeśli władze Piątku nie nadadzą piłkarzowi honorowego obywatela, to on weźmie go na swoją listę wyborczą.

Na zakończenie konferencji Władysław Kosiniak-Kamysz otrzymał certyfikat pobytu w Geometrycznym Środku Polski.

Po wystąpieniu w piątkowskim parku im. Tadeusza Kościuszki Prezes PSL wraz z uczestnikami konferencji udali się pod pomnik Krzyż, upamiętniający zamordowanych przez Niemców obywateli, gdzie złożył wiązankę kwiatów. Kolejnym punktem wizyty było złożenie kwiatów przed tablicą pamiątkową bohaterów Powstania Styczniowego i ponad 800-letniej historii Miasta Piątek ma Rynku w Piątku.

Skip to content