Skip to content Skip to main navigation Skip to footer

Profilaktycznie i z humorem o emocjach w szkołach w Piątku i Czernikowie

W piątek, 8 kwietnia 2022r. uczniowie klas I – VI Szkoły Podstawowej im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Piątku i Szkoły Podstawowej im. Orła Białego w Czernikowie mieli okazję znaleźć odpowiedź na pytanie  ,,Jak radzić sobie z emocjami ?? Aktorzy Grupy Teatralnej T z Torunia zaprezentowali spektakl pt. ,,Włącz emocje”.

Był to interaktywny spektakl, gdzie główni bohaterowie przedstawienia, Smutek i Radość, zabrali widzów do Emocjonalnego Centrum Dowodzenia, skąd mogliśmy obserwować, co się stanie, jeśli zabraknie któregoś z nich. I właśnie w tym momencie zaczęła się przygoda, bo nikt nie wiedział, gdzie podziała się Złość! Przedstawienie pokazało dzieciom, że emocje odgrywają bardzo ważną rolę w naszym życiu. Uczniowie w zabawnym przedstawieniu mogli rozpoznawać i nazywać swoje uczucia. Umiejętność ta jest ważna od najmłodszych lat.

Widzowie przekonali się, że nie ma złych i dobrych uczuć,  bywają tylko te mniej lub bardziej przyjemne. Pełna humoru fabuła pokazała, że warto dopuszczać do siebie wszystkie emocje i próbować świadomie je przeżywać. W sztuce, pełnej humoru i wartkiej akcji, w zabawny sposób, pokazano emocje m.in. radość, złość, gniew i smutek, jak też to, że w każdym można znaleźć dobro i wrażliwość. Poruszono także problem szkodliwości używek takich jak alkohol i palenia papierosów.

Uczniowie dziękują za te wszystkie emocje, których doświadczyli podczas interaktywnego spektaklu zarówno aktorom Grypy T z Torunia, jak i Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Piątku za sfinansowanie tego pouczającego działania profilaktycznego.

tekst i foto: SP w Piątku, SP w Czernikowie

Translate/Перекладач
Skip to content