Skip to content Skip to main navigation Skip to footer

Trzej Królowie wraz z wiernymi przeszli ulicami Piątku

W sobotę, 6 stycznia ulicami Piątku, podobnie jak w wielu miastach naszego kraju, przeszedł Orszak Trzech Króli. Tego typu wydarzenie miało miejsce po raz trzeci w historii naszego miasta.

Uroczystość rozpoczęło przejcie Orszaku z piątkowskiego Rynku do kościoła p.w. Św. Trójcy, gdzie Trzej Królowie (Krzysztof Lisiecki, Daniel Gorący i Tomasz Brzozek)  złożyli pokłon i dary – złoto, kadziło i mirrę, narodzonemu Jezusowi.

Po nabożeństwie odprawionym przez Ks. Prałata Stanisława Poniatowskiego, Orszak Trzech Króli, w którym wzięło udział wielu mieszkańców naszej gminy, przeszedł ulicami Kościelną, Szpitalną, Belwederską, Łęczycką, Senatorską i Szkolną do kompleksu hali sportowej „Pilawa”, która tym razem stała się sceną dla przygotowanych i wystawionych przez uczniów Szkoły Podstawowej w Piątku jasełek. Przepiękny montaż słowno-muzyczno-taneczny nagrodzony został przez widzów owacją na stojąco.

Tradycyjnie na uczestników Orszaku oraz młodych aktorów czekał słodki upominek.

Skip to content