Skip to content Skip to main navigation Skip to footer

Uczniowie SP w Piątku w w II etapie XVII Międzyszkolnego Konkursu Języków Obcych

W środę 26 lutego 2020r. 8 uczniów Szkoły Podstawowej w Piatku uczestniczyło w drugim, pisemnym etapie XVII Międzyszkolnego Konkursu Języków Obcych w Liceum im. Dąbrowskiego w Kutnie. Rywalizacja obejmowała język angielski, niemiecki, rosyjski i francuski. Najlepsi z nich przejdą do etapu ustnego, który odbędzie się już w połowie marca. 5  uczniów (Lewandowski Wojciech kl. VII b, Garus Adrian kl. VII b, Garus Zuzanna kl. VIII a, Kasiński Mateusz kl. VIII b, Bartosiak Łukasz kl. VIII b) pisało test z języka angielskiego,  2 z języka niemieckiego (Mikołajczyk Ewa kl. VI c, Siuda Magdalena kl. VIII b) i 1 uczennica Julie Pellegrinelli kl. VI c –   z języka francuskiego.
Uczniowie, mimo, iż testy były trudne, wyszli zadowoleni. Julie Pellegrinelli była jedyna piszącą test z języka francuskiego, test więc został sprawdzony od razu i okazało się, że uczennica miała tylko kilka błędów, test napisała świetnie. Uczniowie w ciągu 2 tygodni dowiedzą się czy napisali wystarczająco dobrze aby przejść do etapu ustnego. Ci wspaniali lingwiści sprawdzali swoje umiejętności językowe wśród uczestników konkursu. Na razie trzymamy kciuki! Powodzenia !!!

tekst i foto: SP w Piątku

 

Skip to content