Skip to content Skip to main navigation Skip to footer

Uczniowie z Czernikowa w Narodowym Czytaniu w Łęczycy

W poniedziałek, 13 września 2021 roku uczniowie Szkoły Podstawowej im. Orła Białego w Czernikowie, pod opieką p. Eweliny Kucharskiej, wzięli udział w Narodowym Czytaniu zorganizowanym przez Bibliotekę Pedagogiczną w Łęczycy. W tym roku czytana była ,,Moralność pani Dulskiej” Gabrieli Zapolskiej. W utworze autorka krytykuje obłudę, hipokryzję oraz fałszywą moralność, przekazując czytelnikowi uniwersalne przesłanie ? potrzebę walki o społeczną sprawiedliwość.
Uroczystość odbyła się na Zamku Królewskim w Łęczycy, połączona była z pięknym jubileuszem 70-lecia Biblioteki Pedagogicznej w Łęczycy. Szkołę reprezentowali: Zuzanna Rzeźniczak, Adrianna Kwapisz, Emilia Karolak i Kacper Kita. Dziękujemy p. Danucie Kicie, która zawiozła uczniów do Łęczycy.
tekst i foto: SP w Czernikowie

Skip to content