Skip to content Skip to main navigation Skip to footer

W Witowie po raz dwudziesty pojechali śladami Mieczysława Nowickiego

W sobotę, 18 września las w Witowie już po raz dwudziesty stał się areną wyścigów rowerowych „Jedziemy śladami Mieczysława Nowickiego”. Pomimo niesprzyjającej pogody na starcie stanęło wielu młodych pasjonatów dwóch kółek, którzy ambitnie rywalizowali na trasie wyścigu.

Zawody otworzył Burmistrz Piątku – Krzysztof Lisiecki wraz Honorowym Obywatelem Piątku, patronem imprezy – Mieczysławem Nowickim, Starostą Powiatu Łęczyckiego –  Januszem Mielczarkiem, przedstawicielem Starostwa Powiatowego Inspektorem ds. Sportu – Andrzejem Owczarkiem oraz Prezesem LKS ?Malina? Piątek – Bogdanem Urbankiem.
Wśród gości obecni byli: Przewodniczący Rady Miejskiej w Piątku ? Daniel Gorący wraz z radnym: Tomaszem Kucharczykiem i Pawłem Budnerem, Zenon Dąbrowski ? radny powiatu łęczyckiego,  Jolanta Kowalska z Uniwersytetu Łódzkiego,  policjant z Posterunku Policji w Piątku, pracownicy Urzędu Miejskiego w Piątku, nauczyciele oraz rodzice i opiekunowie uczniów ze szkół w Piątku, Czernikowie i Łęczycy. Nie zabrakło oczywiście Andrzeja Kowalskiego ? pomysłodawcę imprezy i wiernego kibica zawodów.
Nad prawidłowością przebiegu wyścigów rowerowych czuwali nauczyciele wychowania fizycznego – m.in. Aleksandra Raj, Magdalena Wróblewska,  Krzysztof Korzewski ? konferansjer imprezy oraz niezawodni sędziowie: Andrzej Bielicki, Jan Wuziak i Piotr Bielicki.

Zawodnicy rywalizowali w kilku kategoriach wiekowych na trasie wyznaczonej leśnymi drogami. Młodsi mieli do przejechania jedno okrążenie, starsi – dwa. Wyniki poszczególnych kategorii wiekowych w załączniku – wyniki

Po zakończeniu rywalizacji Mieczysław Nowicki wręczył imienne medale Towarzystwa Olimpijczyków Polskich za zasługi wniesione w popularyzację ruchu olimpijskiego w Polsce wraz z legitymacjami dla: Andrzeja Kowalskiego, Krzysztofa Lisieckiego, Janusza Mielczarka,  Zenona Dąbrowskiego,  Andrzeja Bielickiego i Krystyny Grabowskiej. Za przygotowanie i przeprowadzenie dwudziestu edycji wyścigów podziękowania i puchary wręczył starosta Janusz Mielczarek. Natomiast pamiątkowe puchary-sowy wykonane przez piątkowskiego rzeźbiarza Andrzeja Dębowskiego były upominkiem, który wraz ze słowami podziękowania trafiły do dwudziestu osób, wyróżnionych przez Burmistrza Piątku za współpracę przy organizacji wyścigów rowerowych.

Młodzi zawodnicy, którzy miejsca na podium w poszczególnych kategoriach otrzymali medale i dyplomy oraz nagrody rzeczowe ufundowane przez sponsorów i organizatorów imprezy: Starostwo Powiatowe w Łęczycy, Urząd Miejski w Piątku, LKS ?Malina? Piątek, Państwa Nowickich i Radę Bezpieczeństwa Imprez Sportowych. Jak co roku pomocy organizacyjnej, użyczając prądu, udzieliła pani Zdzisława Kujawa.

Pomimo niesprzyjającej aury wyścigom rowerowym towarzyszyła  wspaniała atmosfera, a rywalizacji – przestrzeganie zasad zasad fair play. Na szczególne wyróżnienie zasługuje postawa zawodniczki z klasy VIII – Aleksandry Adamiak ze Szkoły Podstawowej im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Piątku, która widząc, że koleżanka zasłabła na trasie, przerwała wyścig i pospieszyła z pomocą. Za taką wzorową  postawę Pani Jolanta Kowalska wraz z Panem Mieczysławem Nowickim podziękowali zawodniczce wręczając koszulki ?Jestem fair?. Pani dyrektor zapewniła, że uczennica zostanie także uhonorowana specjalną statuetką.

Tradycyjnie wyścigi  zakończyło spotkanie przy ognisku i wspólne pieczenie przepysznych kiełbasek ufundowanych przez Burmistrza Piątku. Nie zabrakło także harcerskich piosenek  ?Płonie ognisko i szumią knieje?, czy też ?Plonie ognisko w lesie, wiatr szumny piosnkę niesie??.

Wszystkim, którzy przyczynili się do organizacji i sprawnego przebiegu wyścigów organizatorzy składają serdeczne podziękowania. Dziękujemy także zawodnikom, którzy pomimo opadów licznie przystąpili do rywalizacji.

 

 

Skip to content