Skip to content Skip to main navigation Skip to footer

Uczniowie z Piątku w kolejnej odsłonie międzynarodowego projektu

W czwartek, 20 maja 2021 odbyło się kolejne spotkanie online w ramach międzynarodowego projektu eTwinning pt. ?Bridge of Voices?, w którym uczestniczyli uczniowie Szkoły Podstawowej w Piątku. Tym razem uczestnicy podzieleni na międzynarodowe grupy pracowali pod nadzorem moderatorów. Celem zespołów było zaprezentowanie życia i twórczości znanej niepełnosprawnej osobowości przy użyciu narzędzi IT.

W prezentacjach wykorzystano: Benime- whiteboard animation creator, Emaze, Spark Adobe, Moovly, Canva, Google Slides. Gry wykonano w oparciu o: Quizlet, Educaplay, Socrative, Learningapps, Slido oraz WordMint.

Uczniowie biorący udział w przedsięwzięciu rozwijali swoje umiejętności mówienia, komunikacji w języku angielskim oraz z zakresu TIK. W projekcie wzięło udział 9 szkół: 5 szkół z Turcji, po jednej z Francji, Litwy, Rumunii i podstawówka z Piątku.  Uczniowie z naszej szkoły doskonalili swoje umiejętności pod czujnym okiem nauczyciela języka angielskiego p. Agnieszki Adamiak, szkolnego koordynatora międzynarodowego projektu. Dwugodzinne spotkanie z językiem angielskim oraz prezentacja szerokiej gamy narzędzi IT było cenną lekcją dla każdego uczestnika.

Skip to content