Skip to content Skip to main navigation Skip to footer

Uczniowie z podstawówki w Piątku pomagają zwierzętom

We wtorek, 25 maja 2021r. przedstawiciele Szkoły Podstawowej im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Piątku – Ala Pofit z klasy IIa i Franciszek Błaszczyk z klasy IVb pod opieką p. M. Sobieraj i p. E. Kucharskiej, zawieźli karmę i koce potrzebującym czworonogom ze Schroniska dla bezdomnych zwierząt w Łęczycy. Własnego środka transportu użyczył i zawiózł zebrane artykuły do schroniska pan Leszek Sobieraj za co organizatorzy akcji składają podziękowania.

Dziękujemy za ofiarność, którą wykazali uczniowie naszej szkoły wraz z rodzicami. Mamy nadzieję, że takie działanie jest ważną lekcją wychowawczą dającą piękny przykład troski o zwierzęta i wzór do naśladowania – komentuje akcję Krystyna Grabowska, dyrektor szkoły. – Pomagajmy zwierzętom i zachęcamy do przyłączenia się do akcji ?Przygarnij zwierzaka?. One czekają z utęsknieniem na adopcję. Po prostu ?do serca przytul psa..,.?.  Zapamiętajmy więc, ?Serce człowieka można poznać po tym, jak traktuje zwierzęta?.

tekst i foto: SP w Piątku

Skip to content