Skip to content Skip to main navigation Skip to footer

Udany finał WOŚP w Piątku. Zebrano ponad 16 tys. zł.

W niedzielę 30 stycznia, podobnie jak w całej Polsce, w Gminie Piątek zagrała Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy.  Sztab organizacyjny 30. finału WOŚP tradycyjnie mieścił się w Szkole Podstawowej w Piątku. 

Ze względu na obecną sytuację pandemiczną i mając na uwadze bezpieczeństwo mieszkańców zrezygnowano z tradycyjnej, całodziennej imprezy środowiskowej. Na dwa tygodnie przed finałem puszki WOŚP umieszczone zostały w wielu sklepach, zaprzyjaźnionych instytucjach, aptece oraz w bibliotece. W niedzielę 30 stycznia jedenastu wolontariuszy zbierało wraz z uczniami pieniądze, kwestując na ulicach Piątku.

Wraz ze Szkołą Podstawową w Piątku pieniądze zbierała społeczność Gminnego Przedszkola im. Jana Pawła II w Piątku,  ZSMR im. Bohaterów Walk nad Bzurą w Piątku, TMPiO, Gminna Biblioteka Publiczna w Piątku  i Szkoła Podstawowa im. Orła Białego w Czerniakowie.
Niedziela była też dniem otwartym Gminnej Biblioteki Publicznej w Piątku, gdzie Pani dyrektor biblioteki Ewa Dąbrowska zorganizowała miniKIERMASZ.  Można tu było kupić książki i gadżety oraz złożyć datki do puszki WOŚP.  Były też aukcje internetowe zorganizowane przez TMPiO. Policjanci Posterunku Policji w Piątku towarzyszyli przez cały dzień naszym wspólnym działaniom – za co gorąco dziękujemy.

Kwestowanie odbywało się w trudnych warunkach pogodowych. Od samego rana do późnych godzin wieczornych wiał silny wiatr, padał deszcz ze śniegiem. Ale wolontariusze nie przerazili się warunkami pogodowymi. Dopingowała ich atmosfera, pełna życzliwości ze strony wielu mieszkańców Piątku i okolic.

Sztab organizacyjny przy Szkole Podstawowej w Piątku, dzięki pracy wolontariuszy, przychylności sklepów i różnych instytucji, Apteki ?Milenium? w Piątku, hojności darczyńców zebrał kwotę 16 604,25 zł. Pieniądze zostały policzone przez komisję w obecności szefa sztabu organizacyjnego p. Marii  Sobieraj, dwóch wieloletnich wolontariuszy, dyrektora szkoły i pracownika Banku Spółdzielczego Ziemi Łęczyckiej O/Piątek i przekazane na konto WOŚP.

Dziękujemy wszystkim darczyńcom. Jak podaje Fundacja WOŚP – nie najważniejsza suma, ale coroczne wspólne działanie w dobrym celu. Wśród darczyńców na ulicy znalazł się ktoś, kto złożył jednorazowo znaczną sumę pieniędzy. Bezimiennemu darczyńcy składamy wielkie podziękowanie.
Słowa ogromnego podziękowania składamy wszystkim, którzy włączyli się w działania na rzecz 30. Finału WOŚP. To dzięki ludziom dobrego i szczodrego serca dzień 30 stycznia 2022r. tj. 30. Finał WOŚP należy do udanych.
Dziękujemy Wszystkim za wspólne granie. 

tekst i foto: Sztab WOŚP w Piątku

podziękowanie

Skip to content